Фігуристка Сотскова Марія: біографія

Марія Сотскова – відома українська фігуристка, що виступала в жіночому одиночному катанні. У 2016 році вона посіла друге місце на зимових юнацьких Олімпійських іграх, а також на Чемпіонаті світу серед юніорів. Вона вважається однією з головних надій російського фігурного катання в даний час. У 16 років вже мала звання майстра спорту. В її активі – бронзова і три срібних медалі юніорської першості Росії. Є у неї успіхи і на дорослих змаганнях: у 2015 році виграла Кубок Таллінна, на наступний рік – меморіал Ондрея Непелы, який проходить в Словаччині, а в 2017 році – престижний турнір для фігуристів у Фінляндії.

Ранні роки

Марія Сотскова народилася в підмосковному місті Реутове в 2000 році. В її родині ніколи не було професійних спортсменів, але спорт тут завжди цінували і поважали.

Вперше на ковзанах Марія Сотскова виявилася, коли їй було всього чотири роки. Вона почала займатися на ковзанці у себе у дворі. Тоді її мама ще навіть не могла подумати, що цей вид спорту настільки захопить дитину, що замінить телевізор, ляльок і всі інші заняття. До того ж, принесе стрункість, красу і користь здоров'ю. У той час про медалі і спортивних перемогах ніхто і не думав.

Заняття в секції

При цьому батьки Марії Сотсковой дбали про її здоров'я та розвиток. Тому привели дівчинку в секцію, де вона потрапила в руки суворої та вимогливої наставниці Світлани Панової.

Спочатку Маші було непросто, а перші тренування, як правило, закінчувалися сльозами. Але батьки не пішли у неї на поводу, а продовжували раз за разом наводити її на каток, виховуючи свою дитину характер і вміння долати труднощі.

Коли дівчинка, нарешті, перейнялася любов'ю до фігурного катання, почала розучувати стрибки зі своїм тренером. Це додало екстриму в заняття, що дуже сподобалося майбутній чемпіонці. Після цього героїня нашої статті вже з нетерпінням чекала кожної наступної тренування.

Перших успіхів фігуристка Марія Сотскова домоглася в 2009 році, а ще через три роки порадувала своїх батьків і наставника бронзовою медаллю, яку привезла з юніорського чемпіонату, впевнено виступивши поряд навіть з більш дорослими учасниками. На наступний рік в її активі були ще дві срібні медалі і Гран-прі, яке Марія виграла на змаганнях в Японії. Тоді для неї самої і оточуючих стало очевидним, що у фігурному катанні у неї велике майбутнє. Після цього вона стала займатися ще старанніше.

Виступ на змаганнях

Рівень своєї професійної майстерності героїня нашої статті відточувала на льоду дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву "Снігові барси". Саме там вона і розпочала підготовку до сезону 2013/2014 років, який можна вважати першим офіційним сезоном в її кар'єрі. Їй підкорився юніорський Гран-прі, вона перемогла на окремих етапах, а потім і в його фіналі, вигравши головний приз.

Фото Марії Сотсковой після цього стало регулярно з'являтися у спортивній пресі, а вона продовжила успішні виступи і в наступному році. На цей раз в її скарбничці виявилася золота медаль на етапі в Хорватії і срібна – в Естонії. Правда, потім пішов певний спад, який не дозволив їй зайняти місце на чемпіонському п'єдесталі.

У сезоні 2015/2016 років Марія надолужує згаяне. Після перемог на етапах в Австрії та Латвії пробивається у фінал Гран-прі, де займає друге місце.

Тренування в Америці

У 16 років у біографії Марії Сотсковой відбуваються важливі зміни. Порадившись зі своїм тренером Світланою Панової, вона приймає доленосне рішення відправитися тренуватися в Америку. За океаном спортсменка розраховує підвищити власну майстерність. Заняття проходять у наставника Рафаеля Арутюняна.

У його групі Марія шліфує свою майстерність в Каліфорнії, до того часу вона вже була в змозі оплачувати послуги тренера з власних заощаджень, зароблених на різних етапах Гран-прі.

Спортсменка зізнається, що цей досвід виявився для неї дуже корисним. У Арутюняна вона зіткнулася з принципово новою методикою занять, тут її вчили кожну вільну хвилину з користю витрачати, весь час тримаючи в голові майбутній тріумф.

У сезоні 2015/2016 років на дорослому чемпіонаті Росії героїня нашої статті в жіночому одиночному розряді займає п'яте місце. Цей успіх їй дозволяє отримати місце в національній збірній.

Правда, поки тільки в якості запасної. Незабаром після цього юна зірка відправляється на юнацьку Олімпіаду в Норвегію. Після довільної програми вона виявляється на другому місці в загальному заліку.

Ще через місяць в угорському Дебрецені Марія виграє бронзу в показовій програмі, при цьому поліпшивши свої нещодавні показники за оцінками. А в підсумковій таблиці займає друге місце.

Зміна наставника

Говорячи про юної фігуристкою, багато хто відзначає, що зростання, вага Марії Сотсковой ідеальної підходять для цього виду спорту. У неї практично ідеальні параметри для того, щоб виступати на льоду. Зростання Марії Сотсковой становить 173 сантиметри, а вага – 52 кілограми.

Після цього чемпіонату у неї з'являється новий наставник. Героїня нашої статті починає займатися з тренером Оленою Буяновой. До того ж, Марія змінює клуб, перейшовши в ЦСКА. Практика показала, що всі ці зміни пішли їй тільки на користь. Нові успіхи на льоду не змусили себе довго чекати. У передолімпійському сезоні вона перемагає на турнірі в словацькій Братиславі. Причому демонструє високий рівень виступу, лідируючи в загальному заліку на протязі всього турніру, що є ознакою її високої майстерності.

Фінал Гран-прі у Франції

У листопаді 2016 року Марія успішно виступає на Гран-прі в Парижі. У столиці Франції вона знову покращує свої попередні результати, посівши підсумкове друге місце.

Заключний етап світового Гран-прі проходить в японському місті Саппоро. У героїні нашої статті бронзова медаль, яка дає їй право потрапити у фінал. Підсумкові змагання знову проходять у Франції, але на цей раз в місті Марселі. Цей старт виявляється поки що одним з головних розчарувань в її кар'єрі. Невдачі переслідують спортсменку одна за одною, у підсумку вона займає передостаннє місце. При цьому варто відзначити, що їй вдалося перевершити своє попереднє досягнення в рамках довільної програми.

Невеликою втіхою для неї стала бронзова медаль на чемпіонаті Росії, який проходив в Челябінську. Цей локальний успіх дозволив їй хоч трохи реабілітуватися в очах своїх наставників і вже численних фанатів.

Нові перемоги

У січні 2017 року російська фігуристка успішно виступає в чеському місті Остраві. На цей раз їй вдається значно поліпшити свої результати в короткій програмі, а через два місяці у фінська Гельсінкі Марія прибуває в якості учасниці Чемпіонату світу.

Росіянка демонструє шостий результат у короткій програмі і одинадцятий – в довільній. У підсумковій таблиці це дозволяє їй зайняти восьме місце. Перемагає на світовій першості інша росіянка Євгенія Медведєва, а два інших місця на п'єдесталі пошани займають канадки – Кейтлін Осмонд і Габріель Дэйлман.

Високі результати, продемонстровані росіянками на Чемпіонаті світу, дозволяють російської збірної отримати три олімпійські путівки на ігри в Пхенчхан.

Участь в Олімпіаді

Підготовка до зимових Олімпійських ігор у Південній Кореї для російських спортсменів проходить у вкрай напруженій і нервовій атмосфері. Через допінгові скандали збірної відмовляють від участі у змаганнях під національним прапором. Учасники вирушають на Ігри, як Олімпійські спортсмени з Росії, а замість російського триколора після їхніх перемог піднімають олімпійський прапор.

Сотскова потрапляє в число 30 учасниць жіночої довільної програми з фігурного катання. Коротку програму з світовим рекордом закінчує росіянка Аліна Загитова, друга – її співвітчизниця Євгенія Медведєва, а третя – канадка Кейтлін Осмонд. Марія демонструє лише 12-й результат, що дозволяє їй пройти в довільну програму.

На цей раз судді оцінюють її виступ набагато вище. У довільній програмі вона на сьомому місці, що дозволяє їй стати восьмою в загальному заліку. А ось п'єдестал пошани після короткої програми залишається незмінним, росіянки виграють золото і срібло.

Особисте життя

Спортсменці у квітні 2018 року виповнилося 18 років. Про особисте життя Марії Сотсковой відомо, що вона не заміжня. При цьому вона не поширюється про те, зустрічається зараз з кимось чи ні.

Із соцмереж, які активно веде фігуристка, можна дізнатися, що у вільний час вона любить малювати. Її головні вболівальники – батьки, мама супроводжує на всіх турнірах, допомагає вибирати костюми.